Wowza Media Server na Amazon EC2

Na stronie Wowza znajdziemy informacje o możliwości uruchomienia Wowza Media Server na Amaozn EC2. Aby skorzystać z Wowza Media Server musimy najpierw założyć konto na Amazon Web Services, tu jest opis jak założyć konto i korzystać z Amazon EC2. Następnie korzystając z dokumentacji Wowza Pro Unlimited for Amazon EC2 User’s Guide (PDF >>) uruchamiamy Wowza Media Server na Amazon EC2. Amazon przygotował Wowza Media Server zainstalowany na systemie operacyjnym Fedora Core 8. Do uruchomienia instancji Wowza Media Server wybieramy jeden z dostępnych Amazon Machine Images (AMIs) np. AMI ID: „ami-5811392c” (jest to mała lub średnia instancja o architekturze 32 bitowej dla regionu – „Europe”). Generujemy parę kluczy (prywatny i publiczny) do uruchomienia instancji Wowza Media Server za pomocą polecenia: „ec2-add-keypair –region eu-west-1 wowza-keypair” – dla regionu Europa.

Wygenerowany klucz (poniższy klucz prywatny pochodzi z dokumentacji Wowza):

Klucz zapisujemy w np. w pliku „wowza-keypair-putty.ppk” wykorzystując do tego program: „puttygen.exe”. Teraz już uruchamiamy instancję z Wowza Media Server na Fedora Core 8 poleceniem:ec2-run-instances ami-5811392c -k –region eu-west-1 wowza-keypair -t m1.small„.

Poleceniem „ec2-describe-instances –region us-east-1” sprawdzamy, czy instancja już się uruchomiła, jeżeli tak to zobaczymy podobny tekst:

RESERVATION r-49bb5320 664010435657 default INSTANCE i-1e3dcb77 ami-5811392c ec2-72-44-40-222.compute-1.amazonaws.com 10-251-50-83.ec2.internal running air 0 8ED157F9 m1.small 2009-02-12T22:04:44+0000„.

Teraz musimy otworzyć port 22 dla TCP – poleceniem: „ec2-authorize default –region us-east-1 -p 22„, żebyśmy mogli połączyć się z nowo utworzoną instancją Wowza Media Server. Wykorzystując aplikację: „putty.exe” możemy połączyć się z naszą uruchomioną instancją, wykorzystując wcześniej utworzony klucz prywatny „wowza-keypair-putty.ppk” oraz adres naszej instancji: „ec2-72-44-40-222.compute-1.amazonaws.com„. Teraz możemy wykorzystać nasz serwer Wowza Media Server do zapisu i odczytu strumieni wideo.

Do przetestowania naszego serwera możemy wykorzystać Wowza Media Server Pro zainstalowaną lokalnie na naszym komputerze. Musimy tylko otworzyć port 1935 dla protokołu RTMP poleceniem: ec2-authorize default –region eu-west-1 -p 1935„. Następnie odszukujemy w Wowza Media Server zainstalowanym lokalnie przykładowy player: „fastplay.html” i uruchamiamy go (możemy znaleźć go w „[install-dir]/examples/FastPlayVideoStreaming/client/fastplay.html„).

Podajemy

Server: rtmp://[instance-public-domain]/fastplay

Stream: merry_melodies_falling_hare

gdzie: [instance-public-domain] – adres publiczny naszej instancji z serwerem Wowza np. ec2-72-44-40-222.compute-1.amazonaws.com a merry_melodies_falling_hare – to przykładowy strumień wideo umieszczony na Amazon EC2 z uruchomioną Wowza Media Server.

Naciskamy przycisk „Play” i cieszymy się z poprawnie działającego serwera Wowza na EC2.

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarze 2 to “Wowza Media Server na Amazon EC2”

  1. Zeznania programisty » Zapraszam na blog Damiana Piekarskiego Says:

    […] Damiana Piekarskiego. Na blogu możemy przeczytać jak Damian walczył z Amazon EC2 i z serwerem Wowza uruchamianym na Amazon EC2. Amazon EC2 to nowoczesny hosting dla wymagających aplikacji internetowy. Jest to pewna […]

  2. Nadaje.com Says:

    Zapraszam do testowania Wowza Media Server w Nadaje.com
    http://video.nadaje.com/pl/user/signup/get-token/wowza-vhost/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: